Breaking system fault - C4

tomica0308

Well-known member
Ja imao taj problem. Ali stalni ne samo kod kočenja, jel tebi radi servo dok izbaci grešku?? Rijesio problem tako da sam na struju uzeo sa osigrurača od xenon svjetla(ja ih nemam al osigurac struju ima) i stavio drugi kraj žice u osigurač od računala ABS ESP i servo volana(sve jedan osigurac). Al glavni problem je BSM tako da sam u potražnji novog al dok nađem razumnu cijenu a ne 200e pa na gore .
 

ing_Onopko

New member
Pozdrav ekipa,

Bio sam u ovalaštenom prije tjedan dana i rekli su mi da mi akumulator nije ispravan da su mi sve greške povezane s padom napona. Fun fact to jutro kad sam krenuo na servis sve je čudom normalno radilo odnosno nije bilo crtica ni grešaka stalno prisutnih. Zamijenili su akumulator i sve je bilo super do jučer kada su mi se na semaforu opet sve greške popalile, inače na istom mjestu gdje su se i prvi put upalile 😅

Zvao sam lokalnog električara i idem danas. On mi je na prvu spomenuo da mora tu dobro pogledati alternator da je C4 on boljka...
Osim BSM-a, prekidača kočnice i senzora abs-a pada li Vam još šta napamet?
Ja imao taj problem. Ali stalni ne samo kod kočenja, jel tebi radi servo dok izbaci grešku?? Rijesio problem tako da sam na struju uzeo sa osigrurača od xenon svjetla(ja ih nemam al osigurac struju ima) i stavio drugi kraj žice u osigurač od računala ABS ESP i servo volana(sve jedan osigurac). Al glavni problem je BSM tako da sam u potražnji novog al dok nađem razumnu cijenu a ne 200e pa na gore .
Pozdrav tomica0308, koji je točno model kod tebe?
Ovo tvoje mi ima najviše smisla jer meni servo radi ali po meni ne kako treba. Kada ugasim auto nekih 15-ak minuta mi periodično radi ventilator i zakleo bi se da čujem cviljenje negdje oko servo pumpe. Inače, kada su mi "popravili" zamjenom akumulatora to je isto sve bilo prestalo.

Možeš li mi malo bolje opisati postupak svoga popravka? Nemam ni ja xenone pa bi isto mogao privremeno napraviti. Znaš li možda o kojim se točno osiguračima radi?
Osobno nisam,no za pretpostaviti je da imaš problem sa nekim od senzora abs-a.Ili je u kvaru ili moguće nečistoće oko njega,možda i problemi s konektorima tih senzora
Reći ću danas električaru da obrati pažnju na navedeno. Hvala :)
Jel ti radi tempomat? Meni je bio prekidač kočnice neispravan
Koliko znam normalno je radio, a ove greške kad su se popalile nedozoljavaju mi uopće da upalim tempomat...
Ovo bi trebao biti senzor okretaja kotača čim izbacuje crtice na displeju.
Uvijek postoji opcija da je izgorio BSM :D
S Citroenom je uvijek sve moguće :cry:
Reći ću svakako majstoru da obrati pažnju na navedeno.
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Jel ti radi tempomat? Meni je bio prekidač kočnice neispravan
Kako ti se to manifestiralo?
Kradem temu, ali meni nekad zna samo ugasiti tempomat, bez grešaka, samo prestane držati gas i izbaci crtice na displeju tempomata.
 

dinko1981

Well-known member
Kako ti se to manifestiralo?
Kradem temu, ali meni nekad zna samo ugasiti tempomat, bez grešaka, samo prestane držati gas i izbaci crtice na displeju tempomata.
Znači ugasi mi tempomat (ako je upaljen), i na displeju izbaci još greške za abs, esp. Kod sljedećeg paljenja sve normalno.
 
Na vrh