Jedna strana klime grije, a druga hladi

ExOduS442xb

Racing
Stari ima neki cudan problem ali mislim da je stvar već bila jedanput i da je problem u plocici klime. Jel se to može naci negdje povoljnije i jeftinije a da nije Citroen u pitanju? Neki zamjenski dio npr
 

gule

Active member
Problem je vjerojatno u servo motoru koji otvara klapnu koja propušta topli/hladni zrak u kabinu...izlizao se zupčanik na osovinici motorčića...stvar se rješava zamjenskim motorčićem sa većim i jačim zupčanicima...nije jednostavno, a ni jeftino jer treba rastaviti dobar dio instrument ploče, a i dio nije baš jeftin...
 

atomislav

New member
To se dešava svima. Ugasi ventilator, podesi temperaturu, sačekaj 1-2 min, pusti ventilator. To ti je privremeno rešenje koje pali. Ako hoćeš da se zanimaš, do motorića se dolazi ispod volana, pod plastikom je sa desne strane ka centralnoj konzoli. Odspojiš napajanje, odvrneš 3 zavrtnja, skineš motorić sa zvezdicom, koju možeš zameniti ili ako imaš nekoga sa strugom, možeš je nadograditi i vratiti u ležište. Samo pazi kad je nameštaš, stavi motorić i klapnu u krajnji položaj (toplo ili hladno), kako ti kasnije ne bi pogrešno otvarao kada podešavaš temperaturu.
 

djtk1

New member
pozz, nije to normalno ali i meni se to na mom dogodilo,sada sam trenutno u fazi pronalaska majstora koji ce to rijesiti, do sada najpovoljnija mi je ponuda 1500 kn-500 kn klapna, 1000 kn rad-posto se radi oko 8 sati i cijela ploča se rastavlja. ako ima tko majstora za manje novacas a na podrucju od osijeka do zuanje neka javi:(
 

SasaC5

New member
Dvozonska klima na jednoj strani ispuhuje topao zrak

Primijetio sam danas da klima na vozačevoj strani, iako namještena na 16 stupnjeva, puše jako toplo. Na suvozačevoj strani, namještena na istu temperaturu, ispuhuje kako bi i trebala, hladan zrak. U čemu bi mogao biti problem. Ne bih volio dočekati ljeto s tim kvarom. Èini mi se da je do danas sve radilo normalno, iako postoji mogućnost da ranije nisam primijetio problem. ;)
 

koledinns

New member
Re: Dvozonska klima na jednoj strani ispuhuje topao zrak

Otišle su klapne ili motorići koji treba da zatvore protok toplo/hladno. Imam isti problem ali na suvozačevoj strani i ne da mi se popravljati jer sa rukama ovde traže oko 150 eura. Sam motorić koji najčešće "crkne" može polovan da se kupi za 20-30 eura.
Imaš kompletno sve objašnjeno i skicirano u temi o tom problemu.:)
 

Profiler07

Well-known member
150€ je "realna"cijena jer nece niko jeftinije popraviti obzirom da ima citav dan posla!mora se citava maska(kokpit,tabla) skinuti sto oduzima bas puno vremena pa tek onda zamjeniti sto je otislo pa ponovo vratiti sve na svoje mjesto pri tom bi bilo pozeljno promjeniti filter zraka!ja sam ovog ljeta radio i zasad je sve u najboljem redu
 

Konrad

New member
na prvoj seriji je problem motoric a na drugoj seriji je problem sto pukne osovina klapne...set klapni se moze naruciti samo u svakom slucaju treba kompletnu ventilaciju vaditi van...

s time da nove klapne dolaze sa granicnicima kojih na originalnim klapnama nema
 

matia03

New member
Jel tko uspio naći gdje jeftinije motorić?

Konkretno jedino gdje sam ga i uspio naći je ovl servis, cca 750kn.
Morat ću i ja svoj mjenjati pa planiram tamo negdje čim zatopli (kao sad nije toplo :D).

Guglao sam i našao na jednom forumu gdje je čovjek valjda sam istokoraiodužu zupčanik, netko probao tako nešto možda???
 

Konrad

New member
Ako imas 1 seriju c5 treba skinut motoric i vidjet kakva je klapna tj zubi u njoj jer nema svrhe popravljati motoric ako nece moc okretat klapnu. Ako imas 2 seriju c5 netrebas motoric nego klapne.
 

matia03

New member
Ako imas 1 seriju c5 treba skinut motoric i vidjet kakva je klapna tj zubi u njoj jer nema svrhe popravljati motoric ako nece moc okretat klapnu. Ako imas 2 seriju c5 netrebas motoric nego klapne.
Kolko sam skužio, ustvari, motorić nije problem skinuti i po potrebi zamijeniti. Nego me čeka sranje ako su klapne u pitanju, jeli tako?
 

boki2809

New member
poz. svima...ja imam slican problem sa tim klapnama,meni suvozaceva strana ne grije dobro a vozaceva radi super...sad me zanima motorić koji se nalazi isod volana na desno koji regulira smjer ispuhivanja(šajba,noge itd) da li taj isti motorić otvara klaple ljeve i desne strane ili je jos koji motoric koji bi trebalo provjeriti(ako je do njega) znam da imaju tri ista motorića na C5 2003 dva sa ljeve i jedan sa desne strane,da li tko zna sta koji od njih otvara tj zatvara:hm:
 
Na vrh