1.6 HDI kapacitet ulja motora

brezC4

New member
Re: Količina ulja u 1.6HDI

po uputama (da ne kažete kako samo kenjam po uputama već i da ih koristim svrsihodno khm khm) 3,85 litara
 

brezC4

New member
Re: Količina ulja u 1.6HDI

ja imam ovu 3.18, posaljem ti link ako hoces
nema potrebe, dok go torrent funkcionira ;)
uostalom vidiš da ta tvoja verzija ima krive podatke :p

provjerit ću sa kolegom koju on ima verziju, čini mi se da ima nešto noviju
 

brezC4

New member
Re: Količina ulja u 1.6HDI

Kupi kanticu od 5 litara pa sipaj koliko stane.
Samo nemoj kao ovaj jedan sa Kosova kad je kupio traktor Torpedo u Rijeci pa nasuo ulja do čepa i kaže ne valja traktor jer čim ga upali on se pregrije. I još naebo od žene zašto je kupio neispravni traktor i dao tolke novce za to hehehe
 

Zmix

New member
Re: Količina ulja u 1.6HDI

samo nemoj kao ovaj jedan sa kosova kad je kupio traktor torpedo u rijeci pa nasuo ulja do čepa i kaže ne valja traktor jer čim ga upali on se pregrije. I još naebo od žene zašto je kupio neispravni traktor i dao tolke novce za to hehehe
Hahahahahahaha!!!
 

deda

New member
Re: Količina ulja u 1.6HDI

Baš si razbijate glavu s glupostima.Kupiš 5l i ono kaj ostane ionak ti treba za nadoljevanje do sljedeće izmjene,kaj te briga jel stane 3,2 ili 3,8 l ulja,stvarno vas ne kužim.
 

liberty

Well-known member
Re: Količina ulja u 1.6HDI

ja bi ga dobro iscjedio
pa ulio 3,5 litre
pa ga zaverglao ... ako upali, malo bi titrao nogom na polugici gasa....pa bi ga ugasio....ako se do tada nije već zapalio
onda bi pričekao 5 minuta pa otvorio pivicu......taman kad bi si popio pivicu onda bi izmeril razinu ulja i onda dodavajući ulje u par navrata postignuo maksimum ili još bolje - malo ispod maksimuma
a preostalih cca 1,3 litre bi koristio za nadolijevanje jer će svakih 1000 km posaugati bar pola ili nešto manje od pola deci ulja

živoj je lijep dok ne zaboraviš stavit filter ulja između ovog gore navedenog cjeđenja i ulijevanja:D

uglavnom...........ne zaboravite: u svaki motor stane ulja koliko stane i to može malo varirati neovisno o specifikacijama proizvođača, a mnogo toga ovisi i koliko se ulaj iscjedilo iz motora
 

Konrad

New member
Re: Količina ulja u 1.6HDI

nakon sipanja novog ulja upali ga nek radi minutu, ugasi i nakon 15 minuta pregledaj koliko fali...
 

brezC4

New member
Re: Količina ulja u 1.6HDI

ili naspeš nešto više od 3,5 litre, provozaš dan-dva i onda ostaviš da se ocijedi nekoliko sati, izmjeriš i dospeš tako da ti na mjernoj šipki bude ulja od pola do 3/4 mjerača.
 
Na vrh