Ima li mi auto ABS?!

C3st

New member
vlasnik sam citroena c3 1.4i sx iz 2004 god. kupio ga prije mjesec dana. u knjižici vozila je navedeno da vozilo ima ABS. međutim autu pri jačem kočenju blokiraju kotači i škripe gume... Ne pali se nikakva lampica ABS i slično. Kako utvrditi ima li auto uopće ABS. znam da se može otići u servis i oni će odmah vidjeti,ali zanima me postoji li neki drugi način??
 

alenb

Member
Prvo, mislim da kada okreneš kontakt da bi se trebala upaliti kontrolna lampica ABS, ako se ne upali moguće da nema...drugo je, da pogledaš pod haubom da li postoji ABS centrala, ukoliko znaš kako bi trebala izgledati...
Vjerujem da će stručniji članovi foruma možda imati još koji savjet kako to provjeriti...
 

alenb

Member
A uglavnom izgleda kao metalna kocka sa lajtunzima spojenim, 5 komada ako se ne varam...ja nemam ABS na svojem C3, slikao bi ti da ga imam...
 

brezC4

New member
lampica se ne pali kada dam kontakt. ne znam kako izgleda taj abs sklop ispod haube
Pogledaj na service.citroen.com preko broja šasije kakvu opremu imaš. Ako ti ne pali lampicu, onda nemaš ili je pregorila lampica.
 

deda

New member
Ak neznaš kak izgleda centrala ABS,onda odi negdje na livadu,evo sad je sve mokro i zakoči,ak ostane trag od šlajfanja po zemlji,znači da kotači blokiraju i ako ti pedala kočnice ne drma kod kočenja,nemaš ga.
 

Konrad

New member
Bubnjevi nemaju veze s tim da li auto ima ili nema ABS

blok ABS ti se nalazi ispred prednjeg lijevog kotaca, pogledaj na jednom od zadnjih kotaca da li imas senzor na anker ploci ili ne
 

ante66

Active member
Ak neznaš kak izgleda centrala ABS,onda odi negdje na livadu,evo sad je sve mokro i zakoči,ak ostane trag od šlajfanja po zemlji,znači da kotači blokiraju i ako ti pedala kočnice ne drma kod kočenja,nemaš ga.
Dobar savjet, negdi di je mokro i klizavo u samo po kocnici . Iako mislim da sx ima ABS.
 

brezC4

New member
probaš skinuti kotač i pogledaj da li ima neki komad kabela. i onda iskustvena metoda: na nekom pustom parkiralištu zaletiš se i po kočnici
 

Zmix

New member
prema svemu onome kako se auto ponaša siguran sam da auto nema ABS.. iako u knjižici vozila piše da ima.....
Lepo ti kažem... Napiši mi broj šasije i za pet minuta ćemo saznati pravu istinu. :D
 
Na vrh