Mlaznice za špricanje vode na brisačima

marek45

New member
uopće ili jako malo šprica vodu na prednje staklo.
Stavio sam tanku iglicu u mlaznice i pročistio. Imao sam dojam kao da se nešto zapeklo jer je iglica malo teže ušla.
I onda je proradilo. Sad drugi dan opet neće. Opet pročistio iglicom i opet neće.
Ima tko ideju što je sad?
Nekakvo smeće? Otkuda? Kako počistit?
 

Olaf

New member
Imas sito unutra koje mozes ostetit s iglicom, probaj propuhat mlaznice kompresorom i puhalicom jer su sitne mrezice unutra
Otpoji crijevo pa vidi dali slabo pumpica sprica
 

marek45

New member
Prije tjedan dana otišao kod šogora jer nisam znao skinut pumpicu vode. (malo je falilo da kupim novu, al ovi u dućanu mi nisu znali reć koji tip imam).
Skoro smo skinuli cijeli blatobran dok nismo skužili da treba samo onaj mali komadić plastike ispred kotača. Dakle prilično je jednostavno doć do nje.
I tako mi skinemo pumpicu i šogi ide gledat zašt ne šprica. i puhne on unutra i neće zrak van i nije mu jasno. stavi kompresor i nit kompresor ne može puhnut.
i onda rastavi pumpicu i skuži da su se gumice raširile (dakle unutar pumpice je jedan ko valjak koji na dvije strane ima gumice okrugle).
i jednu gumicu skrati za milimetar tako da može valjak šetat i sad radi ko satić. (prije su se gumice raširile tako da je valjak ostao fiksiran na jednom mjestu i zato uopće nije moglo špricat nit na jednu rupu).
eto savjet kako ušparat od 50-150 kn za novu pumpicu. možda nekom pomogne.
 
Na vrh