Kazaljka brzinomjera se presporo diže

maxx

Member
Da ne otvaram novu temu,zadnja dva tjedna mi se nešto čudno dešava sa okretajima dok šaltam brzine(ili se to meni samo čini).Naime dok prebacujem recimo iz 3. u 4. ili 4. u 5. brzinu dignem okretaje negdje na 3000okr. da prešaltam u višu i dok stisnem kvačilo okretaji naglo padnu na ispod 1000okr. a još nisam ni prešalto u višu brzinu.Jel to normalno?Èini mi se da se to prije nije dešavalo:confused:
 

zgodny

New member
ne pise ti nista u garazi, a kako je kristlka na ciscenju, moral sam pitat :)

nego mogel bi biti neki problem sa ecu-om, ali nisam siguran.

Jel se stalno tak ponasa ili samo ponekad?
 

maxx

Member
Pa rekoh,dešava se zadnja dva tjedna.Možda mu ova hladnoća i magla smeta pa se buni:D Nego,kad već spominješ ecu,jel ak se to nekaj pomrda mjenja cjeli ecu il se ubacuje drugi/novi softver?Nekužim se baš u to pa se nemoj smijat ak pišem gluposti:oops: Naime,auto mi se otkad ga imam(kupljen rabljeni) "guši" između 2000 i 2250 okretaja,striček majstor veli da vjerojatno neka greška u ecu jer njemu na dijagnostici nije pokazivalo nikakave greške.:confused:
 

Zmix

New member
Kad god se desi nekakav problem na motoru i elektronici (ispražnjen akumulator, neispravna lambda sonda...) tada se ECU prebacuje u Safe mod a to znači da auto ne možeš da voziš brže od otprilike 80 km/h.
Safe mod služi da sigurno dođeš autom do servisa i da blagovremeno otkloniš kvar.
 

maxx

Member
E nije mlađi već stariji,'99 godina je:D
Probat ću sutra skinut kleme pa vidjet jel ima razlike,bar u vezi onog prvog što sam pito(okretaji naglo padaju).Ali šta je s onim drugim da mi se guši na 2000okr.Tak je već godinama,nije neki problem al iritira me taj zvuk.
 
Na vrh