Lupka ovjes ili nešto drugo??

kosilica

kosim...
Problem:
Tiho lupkanje čuje se sa prednje lijeve strane auta.
Osjeti se i na volanu ali izrazito slabo. Javlja se prilikom silaska sa rizola, motanja volana u desno (kad motam u lijevo, ne javlja se NIKAD) i prilikom kočenja. S napomenom, da se ne čuje redovito prilikom ovih radnji nego samo ponekad.
Dosadašnja dijagnoza:
Auto je bio na dizalici, provjeren je ovjes, sve je u redu, nema niti najmanjih problema. Skinut je desni nosač motora (onaj ispod ECU-a, filtera zraka i kablova od struje). Majstor kaže da je nosač OK, ono što sam ja vidio na njemu: selen izlazi uredno van iz gume (nije fiksiran unutra), i ima prostora između gume i njega. Navodno, nije do toga. Amortizeri nisu provjereni.
Koji bi još mogao biti uzrok toga? Ne samo da me izrazito živcira nego me naravno brine da se problem ne pogorša. :meh:

Unaprijed hvala! :)
 

Lakii

Well-known member
Letva volana. Ali, letva bi trebala lupati jace kad smotas u lijevo. Iako, nema tu pravila...
 

kosilica

kosim...
Izgleda da je amortizer ili nešto oko njega jer sve drugo je OK, sad kako se pogoršava skužio sam da nije lupanje nego krckanje/struganje.

Nadalje, molim Vas, preporučite mi kvalitetnog servisera na području Zagreba koji bi to mogao brzo i efikasno riješiti.
Hvala
 

bozo0

New member
Izgleda da je amortizer ili nešto oko njega jer sve drugo je OK, sad kako se pogoršava skužio sam da nije lupanje nego krckanje/struganje.

Nadalje, molim Vas, preporučite mi kvalitetnog servisera na području Zagreba koji bi to mogao brzo i efikasno riješiti.
Hvala
...sa manjim zakašnjenjem (k'o i obično), mislim da ti je to moglo biti (a ti sad već sigurno i znaš) ležaj amortizera (pitaj me kak' znam :hmmm: )... oba su mi otišla i krcka/struže/preskače ko jarac... svak cca 90 kn + zamjena... a uz put su mi našli da su mi i obje vilice vriti pa tak da sam nayebal k'o žuti... srećom sam našao kod tokića (minus rabat - fala frendu :wub:) obje vilice za soma ćuna... tak da me je ispalo faka lijepa suma (neplanirana)... sad još moram na finjaka ženi priopćit' veselu vijest... da je ona ponosni sponzor naše XP :D... i brzo se sakrit u mišju rupu jer bu bilo: *e*ot* te tvoj auto, samo za njega radim, kaj nema niš ispod soma ćuna :twisted:.... ak' se na javim za dan/dva da znate obavijestiti murju nek prekopaju vrt oko zgrade da me najdeju...

lp, b.
 

bozo0

New member
To je tak,kad raja neće slušat,nego se ideju ženit.
...je, je, a 'ko bi onda plaćal silne popravke??? morti ja :confused: a, ne, kak da ne... da znam zakaj ju imam :wub: ...

e sta si napravio s prozorom?
...pssssst...kaj nisi čul??? prozor mora pasti...

:D

...sa manjim zakašnjenjem (k'o i obično), mislim da ti je to moglo biti (a ti sad već sigurno i znaš) ležaj amortizera (pitaj me kak' znam :hmmm: )... oba su mi otišla i krcka/struže/preskače ko jarac... svak cca 90 kn + zamjena... a uz put su mi našli da su mi i obje vilice vriti pa tak da sam nayebal k'o žuti... srećom sam našao kod tokića (minus rabat - fala frendu :wub:) obje vilice za soma ćuna... tak da me je ispalo faka lijepa suma (neplanirana)... sad još moram na finjaka ženi priopćit' veselu vijest... da je ona ponosni sponzor naše XP :D... i brzo se sakrit u mišju rupu jer bu bilo: *e*ot* te tvoj auto, samo za njega radim, kaj nema niš ispod soma ćuna :twisted:.... ak' se na javim za dan/dva da znate obavijestiti murju nek prekopaju vrt oko zgrade da me najdeju...

lp, b.
...ah, da, da niste mislili da je tome kraj... i dva amortizera trebam zet... uffff, al' sam nayebal kad joj velim da ju u zadnje vrijeme tak imam rad....
 

Rvrado

New member
trap-xsara picasso

pozz

na mojoj picassici sam promjenio homokinetičke zglobove, dokrajnike i krajnike ali još čujem neko lupkanje kad pređem preko nekih neravnina ili po makadamu.
da li neko zna o čemu bi mogla biti riječ???
 
Na vrh